یکی از مشکلاتی که امروز در زمینه آلودگی فایلها و مخصوصا حافظه های جانبی مانند فلش و هارد اکسترنال وجود داره مخفی شدن فایلهای درون اونهاست.

خیلی اوقات مشاهده میشه وقتی از فلش حجم می گیریم حجم رو پر نشون میده اما وقتی داخل فلش رو نگاه می کنیم و حتی فایلهای سیستمی رو از حالت مخفی غیر فعال میکنیم باز هم هیچی نمی بینیم !

خوب موضوع از این قرار است که نوعی ویروس برای همین کار وجود دارد که وقای وارد فلش می شود اولین کار آن ایجاد یک پوشه احتمالا بی نام و انتقال تمام فایلها و پوشه ها به درون اون پوشه هست.

حالا سوال پیش میاد من فایلهام رو می دیدیم اما وقتی با آنتی ویروس اسکن کردم و ویروس ها رو حذف کردم تمام فایلهام گم شد ، حذف شد یا مخفی شد ! چرا ؟

جواب این است که در واقع آنتی ویروس موجب این اتفاق نشده است بلکه ویروس مورد نظر دستور دارد که به محض حذف شدن توسط آنتی ویروس عملیات گفته شده بالا را اجرا نماید و تصور ما این است که آنتی ویروس موجب این اتفاق شده است.

حال برای رفع این مشکل ابتدا اینجا کلیک نموده و فایل را دانلود کنید و از حال زیپ یا فشرده خارج نمائید که حاصل یک فایل بنام Unhide.bat می باشد.

بر روی فایل راست کلیک و گزینه Edit را کلیک کنید تا فایل ویرایش شود ، در انتهای کدهای نوشته شده عبارتی مانند *.*\:E نوشته شده است در واقع E نام درایوی است که قصد دارید فایلهای آن را نمایان کنید ، حالا بجای E نام درایو فلش یا ... را بنویسید و به منوی File رفته و گزینه save را کلیک کنید .

حال کافیست بر روی فایل دابل کلیک نمائید ، صفحه ای مشکی ظاهر شده که بسته به میزان اطلاعات شما سرعت بسته شدن آن متغیر است ، پس پنجره را نبندید تا اتوماتیک بسته شود.

حال فایلهای شما نمایان شده اند.