اکانتینگ به یک نرم افزار جامع گفته می شود که برای مدیریت بر مصرف پهنای باند اینترنت و همچنین سهمیه بندی اینترنت و یا کنترل پهنای باند در یک سازمان یا شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.

نرم افزارهای اکانتینگ دارای امکانات و مشخصات متفاوتی هستند که هر سازمان یا مشتری با توجه به نیاز خود آنها را انتخاب می نماید.

در انتخاب نرم افزار اکانتینگ مواردی هست که می بایست جهت جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات در شبکه به آنها دقت لازم را بعمل آورید.

در ادامه تجریبات و توضیحاتی را که توسط این شرکت در خصوص نرم افزار اکانتینگ و مدیریت بر کنترل پهنای باند اینترنت و همچنین سهمیه بندی اینترنت و یا کنترل پهنای باند جمع آوری شده را مطالعه بفرمائید :

  1. تحت هیچ شرایطی از نرم افزارهای قفل شکسته یا کرک شده اشتفاده نکنید چرا که در تجزینه و تحیلیل و محاسبه کارکرد اینترنت کاربران دچار تداخل می باشند
  2. نرم افزار اکانتینگ را انتخاب کنید که نیازی به استفاده سخت افزارهای کمکی مانند Mikrotik و غیره نداشته باشد چرا که اگر نرم افزار اکانتینگ کامل باشد نیازی به ابزارهای جانبی نخواهد داشت و همچنین با استفاده از برخی سخت افزارهای کمکی شما مجبور به تغییر در برخی رنج های آی پی شبکه خواهید شد ، بطور مثال در زمان استفاده از یک اکانتینگ ما مجبور شدیم تغییراتی در روتر شبکه ایجاد نمائیم که هم از لحاظ هزینه بیشتر شد و هم مجبور شدیم که رنج ای پی را با تداخل تعویض نمائیم که اغلب مدیران شبکه ها این موارد را نمی پسندند.
  3. حتما از نرم افزار اکانتینگ و مدیریت مصرف اینترنتی استفاده کنید که در ویندوز نصب می گردد.با توجه به اینکه اغلب ما در سیستم عامل لینوکس تسلط نداریم در اکثر مواقع چنانچه مشکلی در آن بوجود آید از دست مدیر شبکه کاری بر نخواهد آمد و می بایست هزینه های پشتیبانی و رفع مشکلات لینوکس را هم بپردازید در صورتی که تحت ویندوز در بدترین شرایط با تعویض آن وتکنیک های رفع عیب برطرف خواهد شد.
  4. سعی کنید نرم افزار اکانتینگ کاملتر را انتخاب نمائید چرا که به مرور زمان امکانات برای شما کارایی مفیدی خواهند داشت.
  5. به نوع ایجاد اکانت و همچنین نحوه راه اندازی اینترنت در کلاینت ها در نرم افزارهای اکانتینگ توجه نمائید در بیشتر اکانتینگ ها مجبور به نصب برنامه هستید که این از لحاظ حرفه ای و کاربردی مطلوب نیست چرا که می بایست در ساده ترین شرایط بتوانیم اینترنت را در کلاینت و سیستم ها ایجاد نمائیم.
  6. ممکن است نیاز باشد به دستگاه هایی مانند تبلت و موبایل در شبکه اینترنت ارائه کنید پس این موضوع مهم نیز در نظرتان باشد.